CAPITAL CORP. SYDNEY

73 Ocean Street, New South Wales 2000, SYDNEY

Contact Person: Callum S Ansell
E: callum.aus@capital.com
P: (02) 8252 5319

WILD KEY CAPITAL

22 Guild Street, NW8 2UP,
LONDON

Contact Person: Matilda O Dunn
E: matilda.uk@capital.com
P: 070 8652 7276

LECHMERE CAPITAL

Genslerstraße 9, Berlin Schöneberg 10829, BERLIN

Contact Person: Thorsten S Kohl
E: thorsten.bl@capital.com
P: 030 62 91 92

Ücretsiz Site Nasıl Açılır ?

Güncel Haberler

Ücretsiz site kurmak için öncelikle her web sitenin ihtiyacı olan hosting ve domain almamız gerekiyor. Bedava site yapma amacınız eğer para kazanmak ise bu yöntemleri önermiyoruz. Bedava site kurarken öncelikle birkaç karar vermemiz gerekiyor. Sitemiz alt yapısı hangisi olmalı benim tavsiyem blogger ve wordpress den yönedir. Önerilerimin sebebi ise blogger hostinge ihtiyaç duymaz ama wordpress ise dünya çapında en çok kullanılan site alt yapısına sahiptir.

 

Blogger ile Bedava Site Açma

Google tarafından verilen sayısız hizmetten biriside blogger dır. Bedava site açmak için ilk tavsiyem Blogger olacaktır nedeni ise hostinge ihtiyaç duymaz.Blogger bunun yanı sıra ücretsiz blogger uzantılı domain verir ücretsiz site açmak için birebir bizim ihtiyaç duyduğunuz şeyleri bize sunuyor. Site açarken gene de blogger uzantılı değilde kendimize özel bir domain istersek ‘’.tk .ml’’ tarzı ilk sene ücretsiz sunulan domain ler mevcuttur.

WordPress ile Bedava Site Açma

WordPress ile ücretsiz site açmak için öncelikle bedava olarak hizmet veren bir hosting firması bulmamız gerekiyor. Ücretsiz olarak ‘’ 00webhosting ’’ ve benzeri siteler sizlere hosting hizmeti vermektedir. Bedava site kurmak için lazım olan diğer işimiz ise domain bulmaktır, domain ‘’ wordpress ’’ uzantılı olarak zaten bize sunuluyor anca yukarıda da belirttiğim gibi ücretsiz site kurmak için verilen domain ler ilk sene ücretsizdir.

Bedava site kurduk, baktık işler tıkırın da gidiyor o zaman ücretli bir hostinge geçme vakti gelmiştir. Ücretli aldığınız hostinge taşıma işlemini hosting aldığınız firma ücretsiz bir şekilde yapmaktadır. Domaini ise bir sonraki seneler ücretini ödeyerek satın alabilirsiniz.

Ücretsiz site kuracak arkadaşlara önerim kesinlikle ucuz da olsa bir hosting ve domain almalarıdır, ücretsiz verilen her hizmet kötüdür bunu aklınızdan çıkarmayın yoruma sorularınızı sorabilirsiniz.

Ücretsiz Site Zararları Nedir ?

Ücretsiz site kurarsanız çalıştığınız firmalardan herhangi birisi kural değişikliği yaparsa siteniz çöpe gidebilir . yerine düşük ücretle de olsa kuralları açık ve müşteri temsilcisi olan bir hizmet almak daha iyidir. Şahsi sitem düşük bir maliyetle oluşturuldu biraz emek ve SEO bilmek gerekiyor.

Comments(4)

 1. REPLY
  comment hakan says

  merhaba makale için teşekkür ederim aradığım bir özet gibi olmuş devamını bekliyorum.

 2. REPLY
  comment pınar says

  güzel paylaşım devamı gelmeli

 3. REPLY
  comment Mark says

  harika

 4. REPLY
  comment LisaSnalm says

  süpr olmuş

Yorum Yap

Bilgi Bloğu