HAKKIMDA

Hasan Yeşilyurt, 1998 yılında Bursa da doğdum. İlkokul ve Ortaokulu Hatice Salih İlköğretim okulunda okudum genel anlamda başarılı bir öğrenciydim. Herkes için başarı değişebilir mezun notum ”75” civarındaydı. Lise olarak yanlış bir tercih de olsa Ali Osman Sönmez Meslek Lisesi Anadolu Teknik Elektrik Elektronik bölümünde okumaya başladım. Okula ısınamadığım için notlarımda o seviyedeydi ve düşüktü buna aile baskısını da eklemede geçmeyelim. Lise 2 de kendimdeki ışığı fark etmeye başlamıştım. Olayların bu kadar geç olmasının nedeni belkide evimize bilgisayarın Lise-1, modemin ise Lise-2 de gelmiş olması olabilir. Tecrübem tabi ki de yoktu. İlk yaptığım iş Sosyal Mühendislik adı verilen bir işti ve ilk işimde başarılı olmuştum mutluluğu tarif edilemez.

Yazılım ve Ben Arasındaki Bağ

Günler günleri kovaladıkça hem ders notlarım hem de yazılım bilgim artıyordu. Zorluklar çektiğim ergenlik dönemim olan, asosyal yaşantım kazandığım paralarla renk kazanmaya başlamıştı. Hasan Yeşilyurt olarak hayatta öğrendiğim en büyük şey masum olarak bildiğim dünyanın masum olmadığıdır. İnsanların ne kadar karaktersiz olduğunu tecrübe etmek oldu.

Geçmiş zamanların fenomen sosyal platformu olan Facebook gruplarının en popüler gruplarında yönetici olmaya başladım. Bunlarla beraber ister istemez reklamlardan para kazanıyorum, kimsenin bundan haberi yoktu. Zaman geçtikçe kendimi geliştirdim hayatımda göremeyeceğim yerleri gördüm tanınması gereken kişileri tanıdım. Güzel derecede paralar kazandım eğer gidip bilgisayar karşısında kendimi geliştirmek yerine oyun oynasaydım şimdi bu öz güvene sahip olamazdım.

Olaylarda fark şu kısacası; o sizin yaptığınıza kadar karışa bilirken siz onu sadece izlemekle yetinir siniz. Dünyada sizi tanıyan son kişide öldüğünde aslında dünya da hiç yaşamamış olacaksınız.

Benim amacım Hasan Yeşilyurt adını küçükte olsa unutturmamak. Bunları düşünerek birçok proje yaptım şimdi açıktan okuyorum ve çalışıyorum. Hobi olarak yazılıma devam etmeliyim. Ayrıca neden devam etmeyim ki mutluluk, kazanç, özelmiş hissi vermesi gibi bir sürü duygu bu duyguları size kim verebilir ki; kimse veremez. Konuyu toplamak gerekirse Allah’a inanıyorum inançlı birisiyim, herhangi bir kötü alışkanlığım yok. Doğru insanı yaşamaya çalışıyorum sizlere de önerim bu yöndedir.

Başarı için inancınızı kaybetmeyin size sizden başka kimse güvenmeyecek arkadaşlar benim bunları yapabileceğime kimse inanmıyordu.Yazdıklarımı oku duysan eğer +1 öndesin demektir.Yukarıda yazılan her şey Hasan Yeşilyurt’a aittir.

İletişim kurmak istersen çok uzakta değilim bir mail kadar yakınım sana; destek@hasanyesilyurt.com