Instagram Hesabımı Nasıl Koruyabilirim ?

Güncel Haberler, Sosyal Medya

Instagram Hesabımı Nasıl Koruyabilirim ?

Instagram geçtiğimiz senelerde Facebook tarafından satın alındı, satın alındığı güne kadar instagram hesap güvenliği hakkında birçok sorun yaşadılar. Bu tarz sorunlar Mark Zuckerberg ‘in instagramı satın almasıyla beraber biteceği görüşleri vardı, aksine instagram hesap güvenliği facebook kadar kolay sağlanamıyordu, bildiğiniz üzere instagram birçok kez çöktü ve kasılmalar yaşadı.

Instagram hesap güvenliği için öneriler ;

 • Açılan ilk e postayı kullanmaya devam edin veya o e postayı saklayın Hesabınız çalınır veya şifresini unutursanız ilk e posta sayesinde hesabınızı kurtarabilirsiniz.
 • Hile sitelerine bulaşmayın instagram ve benzeri sosyal medya platformları yapılacak her türlü hile olayına karşı net bir tutum sergiler hesabınız kapanabilir veya çalınabilir.
 • Hesap şifresi oluştururken oluşturduğunuz şifrelerde ‘’1 2 3 , a b c ‘’ gibi basit herkes tarafından tahmin edilecek şeylerden kaçının. Adınız gibi herkes tarafından bulunması kolay şeyleri tercih etmeyin aksine büyük harf, küçük harf , tire , nokta gibi kombinasyonları kullanabilirsiniz. Hesap çalınması için oluşturulmuş botlar hesabınıza zarar veremez.

 

 • Yukarıda belirttiğim instagram hesap güvenliği kurallarını 5 yıldan beri yaşadığım olaylardan sizlere öğüt şeklinde yansıtmaya çalıştım, instagram takipçi sitelerinden açtım sonra panelleri kullandım tüm üyelerin bilgileri gözüküyordu ve bu sizin hesaplarınızın ne kadar kolay çalınabileceğini anlatıyor.

Hesabım Çalındı Yasal Süreç Nasıl İşler ?

Hesap güvenliği size aittir, Sosyal medya platformları sizlere ücretsiz hizmet sunduğunu unutmayın. Üye olurken hiçbir sorumluluk kabul etmediklerini kulanım sözleşmesinde belirtmektedirler aynı durumu instagram takipçi siteleri de yapmaktadır.

Hesap güvenliği ile ilgili sorunu olan arkadaşlar yorumlarda belirtsin gerekli desteği sunarız.

 

Comments(5)

 1. REPLY
  comment Bahadır says

  Önerileriniz güzel

 2. REPLY
  comment tolgay says

  Önerileriniz için teşekkür ederiz

 3. REPLY
  comment mehmet says

  güzel paylaşım 🙂

 4. REPLY
  comment elif says

  öneriler güzel teşekkür ederim

 5. REPLY
  comment Memoli says

  Oluo

Yorum Yap

Bilgi Bloğu